הפרויקטים המדהימים שלנו

ב-Hilti, אנו יוצרים כלים המשמשים לבניית כמה מהבניינים והגשרים המדהימים ביותר בעולם. אך אנו עושים הרבה יותר. אלו הם כמה מהמיזמים האחרונים שלנו.​

שינקנסן , אסיה

ממשיכים במהירות מרבית עבור רכבת ה"קליע" המדהימה של יפן.

אנו הספק הנבחר עבור פרויקט המתהדר במהירות, ביעילות ובבטיחות שלו, והדבר מעיד על מוצרינו.

במקרה זה, הפרויקט הוא רכבת ה"קליע" המפורסמת ביפן, הידועה בשם שינקנסן. זוהי רשת המסילות המהירה והמלוטשת המעניקה השראה לארצות אחרות - ונעזרת ב-Hilti כדי להמשיך בפעולתה החלקה.

רשת שינקנסן מורכבת ממסילה באורך 2,600 ק"מ ורכבות הנוסעות במהירות של עד 320 ק"מ/שעה, כמו גם ענפים אחרים של קווי נוסעים למרחקים קצרים יותר.

קו טוקאידו שינקנסן המקורי, המחבר בין טוקיו לאוסקה, נושא 151 מיליון נוסעים בשנה. נתון זה הופך אותו לקו הרכבת העמוס ביותר מסוגו. השירות מפעיל רכבות גדולות בהרבה מאשר מרבית הקווים המהירים, ובתדירות גבוהה בהרבה. בשעות השיא, מופעלות עד 13 רכבות בשעה בכל כיוון, כאשר כל רכבת בת 16 קרונות מכילה 1,323 מושבים.

 

הדיוק של רשת שינקנסן היה לאגדה: העיכובים מצטברים לשניות בודדות בשנה. דיוק זה מתאפשר הודות לטכנולוגיה איתנה ולתחזוקה המצוינת של כל הרכיבים.

בהיבט זה, מסתמכת הרשת על עבודת הנדסה יעילה להפליא, בפרקי זמן קצרצרים. לצורך ביצוע תחזוקה ותיקונים במסילות קיים חלון של ארבע שעות בלבד בכל לילה - בין הרכבת האחרונה ביום אחד לרכבת הראשונה ביום שלאחריו.

צוות המכירות של Hilti במזרח יפן מספק שירותי ייעוץ המסייעים לקבלנית התחזוקה של שינקנסן, Rent Corporation, לבחור את המוצרים הטובים ביותר. למשל, מפתח הברגים החשמלי האלחוטי שלנו, SIW 22 T-A, משיג תפוקה מעולה בזמן קצר מאוד. "הוא מתהדר בגמישות מצוינת, חיי סוללה ארוכים, משקל קל ואמינות מוחלטת", מסכם נובואקי אישיקי, סמנכ"ל Rent Corporation במזרח יפן.

בנוסף לאספקת הכלים המתאימים, Hilti מציעה מערכת פתרונות עסקיים, כולל האפשרות לקנות או לרכוש את המוצרים שלנו, בהתאם לצרכי הלקוח. "בנוסף, אנו מספקים שירותי ניהול צי לחשבונות גדולים כמו שינקנסן," מוסיף הידקאזו טאקאשי, מנהל חשבון עיקרי ביחידת עסקי ההשכרה של Hilti ביפן.

"זהו פרויקט מרגש כל כך לעבוד בו," הוא ממשיך. "שינקנסן כבר מחברת את כל הערים הגדולות באיים הונשו וקיושו, ושירותים נוספים מתוכננים לכלול את האי הצפוני הוקאיידו ב-2016. יהיה נפלא לקחת חלק גם בהתפתחות זו."

מעבדת MAX IV, אירופה

מדע עולמי חדשני בשוודיה

אנו מאושרים על חלקנו במעבדת MAX IV החדשה באוניברסיטת לונד - מתקן מוביל למקור אור סינכרוטרוני ופרויקט תשתית המחקר הגדול ביותר בשוודיה, אי פעם.

MAX IV הוא תוצאה של חמש שנות פיתוח, שהושלמו בהצלחה בספטמבר 2015. הוא אמור להתחיל להפיק אור בתאריך הפיוטי של יום היפוך הקיץ, 2016.

בעולם המדע, אוניברסיטת לונד מהווה שם נרדף למצוינות בתחומי הכימיה והפיזיקה, הרפואה והנדסת המכונות. היא גם ביתם של מעבדת MAX, המאפשרת למדענים מכל העולם להשתמש בקרינת סינכרוטרון אלקטרומגנטית לביצוע מחקרים בתחומים שונים, מארכיאולוגיה וננוטכנולוגיה ועד ספקטרוסקופיה של אלקטרונים.

MAX IV היא הדור הבא של מעבדת MAX, והיא מכילה 28 מתקני קווי-קרן (beamlines) ו-19 תחנות ניסויים, המשרתים כ-2,000 חוקרים בכל שנה. קיבולתו של המתקן כפולה מזו של המעבדות הקודמות, MAX I, MAX II ו-MAX III, והוא מכיל את טכנולוגיית הקרינה האלקטרומגנטית המתקדמת ביותר, נוסף על תקני בטיחות מחמירים, כצפוי ממרכז מחקר מסוגו.

בניית המעבדה התבצעה במשותף על ידי יזמי הנדל"ן Peab ו-Wihlborgs. הם פנו ל-Hilti על מנת להשתמש במערכות המדידה, העיגון, ההידוק וההתקנה שלנו, ויחד עמן, במומחיות ההנדסה שלנו. הצטרפנו עם צוות של אנשי מקצוע מוכשרים, והצענו טכניקת מסילה והידוק שחסכה זמן וכסף רב, בהשוואה למערכות המסורתיות.

יחד עם זאת, עבדנו עם Imtech Nordic כדי להתקין את מערכות החימום, התברואה, הממטרות והעיבוד של הפרויקט. יציבות הבניין עתידה הייתה לעמוד למבחן, ובשל כך היה צורך בהגנה איתנה נגד רטט ורעש. המהנדסים שלנו נכחו באתר כדי לסייע לתכנן ולחשב זאת, ולהבטיח אספקה קבועה של חומרי התקנה איכותיים. הקורות, למשל, נוצרו בעזרת כלי העבודה של Hilti, שהוסיפו ערך עצום בכל הנוגע למהירות ויעילות. כפי שהסבירה קריסטר אנדרסון, מנהלת פרויקט ב-Imtech Nordic, "הקורות היו מוכנות, חתוכות ומסומנות, והן הועברו בחלקים. הודות לכך, נהנינו מחסכון של 30% בזמן, בשלבי הבנייה השונים."

הבנייה התחלקה לשני שלבים עיקריים. ראשית כל, נבנתה מנהרה באורך 420 מ' וברוחב 10 מ', עם קירות בטון עבה בעובי עד 2 מ', המעוצבות להחזיק את מאיץ הסינכרוטרון הליניארי. שנית, נבנתה מעבדה גדולה - בניין מעגלי עם תקרות בגובה 12 מ' והיקף של 650 מ' - כדי להכיל את טבעת האחסון הגדולה. כמו כן, נבנה משרד חדש ומרכז מבקרים, וכן מספר בניינים טכניים. בסך הכל, נבנו כ-20 בניינים, עם שטח רצפה גולמי של 50,000 מ"ר.

הודות להשקעה ב-MAX IV, צפוי להתפתח מחוז עירוני חדש באזור לונד בשוודיה ולמשוך עסקים, תושבים ומבקרים לאזור. על פי ההערכות, כ-50,000 איש יעבדו ויתגוררו במחוז החדש עם השלמת הבנייה.

נפלא לקחת חלק במשהו גדול יותר -  במיוחד כאשר מדובר ביוזמה מקורית מדהימה כמו MAX IV.

אצטדיון בנק בארה"ב, צפון אמריקה

להרשים את אוהדי קבוצת מינסוטה ויקינגס

זוהי חוויה מרגשת במיוחד, לסייע בעיצוב קו הרקיע העירוני. פרויקט זה היה מלהיב עוד יותר, כיוון שיחד עם השפעתו על צלליתה של מיניאפוליס, הוא שינה גם את הנוף באחד מענפי הספורט הגדולים ביותר באמריקה.

אצטדיון בנק בארה"ב הוא ביתה המדהים החדש של קבוצת המינסוטה ויקינגס מה-NFL, והמקום בו יערכו אירועי הסופרבול ה-52 בשנת 2018 ואירועי הפיינל פור בכדורסל גברים של ה-NCAA בשנת 2019. לכן, אנחנו גאים במיוחד לספר על חלקם של הכלים והצוותים שלנו בבנייתו.

אצטדיון בנק בארה"ב, שגובהו יותר מ-30 קומות, עומד בלב מרכז העיר מיניאפוליס. בעיצובו האגדי הוא יכול להכיל עד 73,000 איש והוא כולל 131 סוויטות, 8,000 יציעי מועדון, 430 דוכני מכירה ואת המוזיאון והיכל התהילה של קבוצת הויקינגס. הבניין מאופיין בגג וחזיתות אלכסוניים ושקופים ובחלונות קדמיים ניידים, המאפשרים לאוהדים לחוות את המשחקים במזג אוויר נאה ולהישאר יבשים בימי משחק גשומים, וליהנות מאור טבעי ומנופי העיר בכל עת.

מוצרי Hilti היו חלק מהפרויקט, ששוויו $1.1 מיליארד, כבר מתחילתו. יתרה מכך, סיפקנו טכנולוגיות, שירותים ומומחיות, וצוותינו נכחו באתר לכל אורך העבודה.

 

כשמדובר בבניית אצטדיונים גדולים, אנו מאמינים שאף פעם לא מוקדם מדי להתחיל לעבוד. לכן, הצבנו במקום את האנשים הנכונים כדי לפתח קשרים עם מקבלי ההחלטות הראשיים. כבר הייתה לנו מערכת יחסים מבוססת עם האדריכלים, HKS, והמפתחים, Mortenson, וזו סייעה לנו להכיר את הצוותים השונים בפרויקט.

היה עלינו להכיר את כל הקבלנים באתר ואת תחומי ההתמחות והתפקידים שלהם, על מנת להבין את דרישות הבנייה וההנדסה ולהמליץ על הכלים הטובים ביותר לכל משימה.

כפי שהסביר המנהל האזורי ב-Hilti, קורט להמן, "עם יותר מ-100 קבלנים שונים באתר בכל עת, מאתגר אך חיוני לפקוח עין ולהבין בדיוק מי הוא כל אחד."

בכל הנוגע לבניה עצמה, נקטנו בגישה של 'גובה, עומק ורוחב'. סיפקנו את כל פתרונות המפתח של האצטדיון לעצירת שרפות, כמו גם את כל פתרונות העיגון. עוגני ה-HY 200 Safe Set שלנו הוכיחו עצמם כהצלחה מסחררת בפרויקט הויקינגס, ומאז שימשו באצטדיונים עבור קבוצת הג'איינטס בסן פרנסיסקו וקבוצת הפלקונס באטלנטה.

אצטדיון בנק בארה"ב לא ישמש רק לאירוח תחרויות לאומיות חשובות. הוא יהווה נכס גם לעיר מיניאפוליס, ויהיה זמין 365 ימים בשנה לאירועים ציבוריים כגון אירועי ספורט תיכוניים וספורט חובבים, חגיגות תרבותיות, כנסים עסקיים ומופעי מוסיקה. עבורנו ב-Hilti, השפעה זו על הקהילה היא הדובדבן שעל הקצפת.