עבודה ב-Hilti

אנשים המצטרפים ל-Hilti חולקים הלך רוח מסוים. הם מלאי מוטיבציה ומצטיינים בעבודה קשה, והם מוכנים לספק ללקוחותינו את המיטב. בתמורה, הם נהנים מקריירה מגוונת ודינמית להפליא. רבים מאנשינו נמצאים איתנו כבר 20 או 30 שנים - עדות להערכה שאנו רוחשים לתרומה שלהם, ולגמול שהם זוכים לו בתמורה.

 

תרבות הביצועים הגבוהים שלנו היא זו שהופכת את Hilti למקום עבודה ייחודי כל כך. היא מבוססת על שילוב של ביצועים אישיים, עבודת צוות ותמיכה. אנו מאתגרים אך מטפחים, נועזים אך מלאי אמון.

הראו לנו ממה אתם עשויים, ונציע לכם הזדמנויות ברחבי העסק - תוכלו לעבוד בחו"ל, לחוות תפקידים שונים ולהתמודד עם שווקים מגוונים. זו דרך נהדרת למצוא את המקום המתאים לשאיפותיכם ולהשיג את הקריירה המרגשת עליה חלמתם.

אל תחששו להיות שונים

ההצלחה העסקית שלנו מבוססת על ייחודיות. החדשנות שלנו מאפשרת ללקוחות לבנות באופן מהיר, בטוח ונועז יותר.

אנחנו  לא רואים עצמנו כקונבציונאליים. נצפה מכם להטיל ספק בדרך בה דברים נעשים, להגות רעיונות חדשים ולסטות מהנורמה. מסיבה זו ישנה גישה קבועה למנהלים הבכירים, שיקשיבו למה שיש לכם להגיד.

 

מקום העבודה שלנו מיועד לאנשים מיוחדים. הוא ידרוש מכם תשוקה ומרץ לשיפור מתמיד. מחויבות להשלים את העבודה, תמיד. ביטחון להסתכן כדי להגיע להישגים גדולים.

אך לא תצטרכו לעשות זאת לבד. תעבדו בחברה מצוינת - עם אנשים ממגוון רקעים, מלאי השראה להשפיע על עסקיהם של לקוחותינו בכל יום.

אנו מתגמלים אתכם במהירות על תוצאות

יש לכם מוטיבציה להצליח, וגם אנחנו מעוניינים בכך. לכן, נשקיע בהכשרתכם ונקדיש תשומת לב אמיתית להתקדמות הקריירה שלכם, אפילו בהדרכה אחד-על-אחד. זה דורש זמן, אבל אנו מאמינים שזה הכרחי. כך אנו לומדים על היכולות וההישגים שלכם ומסייעים לכם להמשיך להגיע לביצועים - עבורנו, עבור לקוחותינו ועבורכם.

הרשימו אותנו בכישוריכם, ונספק לכם הזדמנויות מנהיגות ברגע שתהיו מוכנים להן. לא בכדי 80% מהמשרות הניהוליות שלנו מאוישות במועמדים מתוך הארגון.

 

כמו כן, יש לנו תהליך יסודי מאוד להערכת עובדים, שונה מכל עסק אחר. אנו מעריכים ומודדים את כולם בחברה בהליך שנתי של התאמת קריירה וביצועים. כלומר, אנו יכולים לשדך בין הזדמנויות לכישרון - לפתח את עובדינו בתפקידיהם הנוכחים או לאתגר אותם לעבוד בדרכים חדשות או במקומות חדשים. כך אנו מגלים את המקום המתאים ביותר, ומשפרים את הצוותים שלנו, אישית ומקצועית.

אין חברה אחרת בה תוכלו לעבור ממכירות למשאבי אנוש, למשל, או ממחלקת ההנדסה בגרמניה למחלקת הכספים בדובאי, כפי שתוכלו לעשות ב-Hilti. מחויבות ותוצאות יסייעו לכם להגשים כל נתיב קריירה שעולה בדעתכם.

ערכים של הצלחה ותמיכה, הנאה והערכה

מקום העבודה שלנו למרות היותו הישגי  מהווה גם מרכז חיובי ורשת תמיכה. כפי שהגדיר זאת מייסד החברה:

"אני סבור שתפקידי הוא ליצור בחברה אקלים בו כל אדם מפתח רצון להצליח ולהתחייב, בעודו מפיק הנאה מעבודתו. לדעתי, זוהי המשימה החשובה ביותר של המנהל, ואחריותו האתית של היזם."

מרטין הילתי, מייסד

אנו מאמינים שצמיחת החברה וצמיחה אישית שלובות זו בזו; אחת מניעה את השניה. לכן, אנו מספקים לאנשינו אחריות אישית רבה המאפשרת להם לגלות רוח יזמית, להשתמש בשיקול דעתם, לקחת אחריות וליהנות מחופש לקבל החלטות. הם זוכים להערכה, אמון והעצמה לפעולה, ומשתדלים כמיטב יכולתם להצליח, בידיעה שנתמוך בהם לכל אורך הדרך.

להעניק בחזרה לקהילה ולגלות מעורבות

בכל מקום בעולם בו אנו פועלים, אנו תופסים עצמנו כשותפים. בהתאם לערך שאנו מטפחים לבנות עתיד טוב יותר, אנו מנסים לסייע לאנשים לסייע לעצמם כדי לגרום לשיפור משמעותי ובר-קיימא בחיים המקומיים ובתנאי העבודה.

הלך רוח זה נובע ממחויבותו האישית של מייסד החברה, מרטין הילתי. עבורו, אחריות חברתית אינה חובה או הכרח; היא דרך הפעולה הטבעית ביותר.